A jelenlegi tervek szerint február 27-én, egy Falcon 9-es rakéta fogja útnak indítani a NASA legújabb űrteleszkópját, mely képes lesz a teljes égboltról 3D felvételeket készíteni, miközben olyan dolgokat fog felfedezni, amire még a James Webb űrteleszkóp sem volt képes.
A SPHEREx kúpos űrszonda a Spectro-Photometer for the History of the Universe, Epoch of Reionization és az Ices Explorer rövidítésekből kapta a nevét. Az eszköz infravörös fénnyel működik és képes lesz 3D-s felvételeket készíteni az űrről, így még részletesebb bepillantást enged majd a csillagok és természetesen az Univerzum keletkezésébe.
Ha minden jól megy, akkor február 27-én a közép-kaliforniai Vandenberg Űrbázisról fognak útnak indulni egy Falcon 9-es rakétán az űrszonda, miközben megosztja útját az ügynökség PUNCH (Polarimeter to Unify the Corona and Heliosphere) küldetésével, egy négy kis műholdból álló konstellációval, amelyek célja a Nap tanulmányozása. Az űreszköz két éven keresztül fogja feltérképezni az univerzumot, miközben kétféle kozmikus fényt észlel: optikai és infravörös fényt.