Etiópiában automatából lehet pendrive-ra lopott filmeket és zenéket venni

2017. május 03.
3.9071
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
OMA_Seriff profilja, adatai
OMA_Seriff
Etiópia bár folyamatosan fejlődik, ezáltal egyre több háztartásban van TV, esetleg egyszerűbb számítógépek, de az internet még nem épült ki arrafelé, ami nem jelenti azt, hogy a felhasználóknak ne lenne igényük a warez tartalmakra.

A Torrentfreak beszámolója szerint ezen sikerült átlendülnie egy Escape Computing nevezetű helyi cégnek, akik meglepő nyilvánossággal vállalják nevüket, miközben illegális tevékenységet folytatnak azzal, hogy konkrétan bankautomatákra emlékeztető nyilvános kioszkokból árulják a warezolt tartalmakat, így főként filmeket, sorozatokat, játékokat és zenéket.

Hogy miért engedi ezt az etióp állam? Nagyon egyszerű: mert még nem igazán találkoztak a warez vagy az illegális tartalmak problémájával, és nem is nagyon érdekli őket ez a téma, így lehet az, hogy egy efféle projekt megvalósulhatott.


A SwiftMedia névre keresztelt automata ugyanis legálisan működik az országban, ami egy olyan nyilvános számítógépként írható le, melyhez bárki odaléphet, és némi pénz bedobását követően csak ki kell választania, hogy milyen filmet, programot vagy játékot szeretne magának az ember, majd egy pendrive-ot kell bedugni a készülékbe, és a gép már tölti is fel rá a kért adatokat.

A kioszk egyébiránt folyamatosan bővülő tartalmakkal várja a felhasználókat, lévén egy munkatárs folyamatosan ott dolgozik mellette, és nemcsak segíti a vevőket, hanem ezen felül folyamatosan tölti le az újabb filmeket és egyebeket is a torrentoldalakról.


3 hozzászólás

technomancer

8 éve, 8 hónapja és 16 napja

Ez nagyon kemény! röhögő smiley Mit szólna ehhez a BSA? röhögő smiley

válasz erre

Levi87

8 éve, 8 hónapja és 16 napja

Na neeeeeeee! röhögő smiley

válasz erre

Mordorer

8 éve, 8 hónapja és 16 napja

Aztarohadt!!! röhögő smiley

válasz erre