Közismert tény, hogy nem minden csillag néz ki úgy, mint a mi Napunk és ez elmondható a WOH G64-re keresztelt csillagról is, mely 160 ezer fényévnyire található tőlünk, egy másik galaxisban, amiről most egy egészen elképesztő fotót készített a Nagyon Nagy Teleszkóp (VLT).
A csillagászat történetében először sikerült lencsevégre kapni egy másik galaxisban található csillagot, ráadásul egy vörös szuperóriásról van szó, melynek már csak néhány éve lehet hátra, ugyanis fel fog robbanni. A vörös szuperóriások olyan csillagok, melyek magjából már elfogyott az üzemanyagként szolgáló hidrogén, de a hidrogéngázból álló burok égetésével még tudja fűteni magát.
A WOH G64 a Napnál 1500-2500-szor nagyobb csillag, mely a Nagy Magellán-felhőben található. A brit Keele-i Egyetem munkatársai a chilei Atacama-sivatagban található Nagyon Nagy Teleszkóp (VLT) interferométere segítségével először sikerült képet készíteni a csillagról. A kutatók szerint a csillag halványabb, mint ahogy legutóbb látták, mindez azt jelzi, hogy már nincs sok hátra, hamarosan fel fog robbanni. Ez az esemény rengeteg információval fog szolgálni a kutatók számára.