A kutatók egy ősi gleccser maradványaira találhattak a vörös bolygón, a marsi egyenlítő közelében, ami arra utal, hogy valamilyen vízforma még mindig létezhet a bolygó azon régiójában, ahol valamikor a jövőben ember is leszállhat, ami nagyszerű hír az utazást tekintve.
Az új felvételeken világoskék színnel látható a sólerakódások, melynek helyén egykoron egy gleccser lehetett. A jégtömeg már nincs meg, de a tudósok árulkodó maradványokat fedeztek fel a Mars egyenlítői régiójában található egyéb ásványlelőhelyek között. Amikor a tudósok közelebbről megvizsgálták, felismerték a gleccser jellegzetességeit, köztük a morénáknak nevezett gerinceket.
A kutatók ezen kívül a gleccserek belsejében kialakuló hasadékmezőket és mély, ék alakú nyílásokat is észleltek. Az eredményeket a közelmúltban megrendezett 54. Hold- és Bolygótudományi Konferencián a texasi The Woodlandsben osztották meg. A kutatók úgy vélik, hogy a gleccser 6 kilométer hosszú és körülbelül 4 kilométer széles lehetett, a magassága pedig 1,3?1,7 kilométer volt.