A Subnautica 2 az early access első napján több mint 2 millió példányban kelt el, és a megjelenés első óráiban több mint 600 ezer játékos játszott egyszerre - a népszerű tengeri túlélőjáték folytatása csütörtökön jelent meg.
Alig több mint egy órával a játék megjelenése után a Subnautica X fiókján bejelentették, hogy a túlélő-kalandjáték több mint 1 millió példányban kelt el. Alig néhány órával később a fejlesztő Unknown Worlds közölte, hogy a Subnautica 2 mindössze tizenkét óra alatt több mint 2 millió példányban kelt el és világszerte az eladási listák élére került.
A SteamDB adatai szerint a játék a Steamen 467.582 egyidejű játékossal érte el a csúcsot, ezzel a Subnautica 2 a 29. helyet foglalja el a Steam történetében az egyidejű játékosok számát tekintve. Ráadásul ebben nincsenek benne azok, akik Xboxon, vagy az Epic Games Store-on keresztül játszanak a Subnautica 2-vel.
Az Unknown Worlds sajtóközleménye szerint az összes platformon mért legmagasabb egyidejű játékosok száma meghaladta a 651 ezret.
