Egy friss tanulmány szerint a kardszárnyú delfin anyukák felnőttkorukban is megvédhetik fiaikat a verekedésektől

2023. július 23.
18.8971
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
csirkee profilja, adatai
csirkee
Nem csak az emberek világában védelmezőek az anyukák, hanem az állatok világában is, ugyanis egy friss tanulmány szerint a kardszárnyú delfin anyukák idős korukban is képesek arra, hogy megvédjék hím gyereküket a zaklatásoktól és a verekedésektől, ám a nőstény gyerekükre már nem vigyáznak ennyire.
 

A Current Biology folyóiratban megjelent tanulmány szerint a hím kardszárnyú delfinek kevesebb harapásnyomot hordoznak magukon, ha anyjuk életben van idős korukban, ugyanis képesek beleavatkozni egy-egy verekedésbe, hogy megvédjék a már kifejlett és felnőtt kicsinyeiket. Ez a viselkedés megmagyarázhatja azt is, hogy az állat miért egyike annak a hat fajnak, amelyek menopauzán megy keresztül.

Michael Weiss, az Exeteri Egyetem Bálnakutatási Központjának kutatási igazgatója az Insidernek elárulta, hogy erős társadalmi kötelék van az anya és a gyerek között, a hímek sokáig az anyjuk mellett maradnak még felnőtt korukban is, míg a nőstények 12 éves koruk után elválnak, mert ők megtanulnak magukról gondoskodni. Ha meghal az anya, akkor a hímek halálozási aránya megnövekszik, mert egyedül nehezebb a vadászat is, mivel sokkal nagyobbak a nőstény kardszárnyú delfineknél.
4 hozzászólás

Ronalddo

2 éve, 1 hónapja és 5 napja

Komoly szülők. röhögő smiley

válasz erre

Kisfaludy82

2 éve, 1 hónapja és 5 napja

Nagyon érdekes állatok, tök fura hogy még most is derülnek ki ilyesmik.

válasz erre

Porthos

2 éve, 1 hónapja és 5 napja

Egy anya mindig anya marad. Ez az embereknél is így van. röhögő smiley

válasz erre

CharlieFirpo

2 éve, 1 hónapja és 6 napja

Nagy formák! mosolygó smiley

válasz erre