Egy eddig azonosítatlan 390 millió éves meteoritkrátert találtak a Google Mapsen

2026. július 22.
4.4301
Botyi profilja, adatai
Botyi
A The Canadian Pressnek Joël Lapointe amatőr csillagász elmondta, hogy éppen egy nyári túrát tervezett a kanadai Québecben még 2023-ban, amikor megpillantott egy furcsa, gyűrű alakú mélyedést a földben, amelynek átmérője közel 25 km volt.
 

A kör alakú gödör felkeltette Lapointe kíváncsiságát, de aligha hitt benne, hogy tényleg egy meteoritkrátert talált. Amikor azonban a természeti képződmény nem szerepelt egyetlen adatbázisban sem, amelyet átkutatott, úgy döntött, hogy benyújtja felfedezését a szakértőknek.

2025. októberében Gordon Osinski, a kanadai Western University planetáris geológusa helyszíni felmérést végzett a területen és olvadék-kőzetet és töréskúpokat fedezett fel, amelyeket meteoritbecsapódás okozott. A kutatási eredményeket, amelyek szerint a kráter körülbelül 390 millió éves, a Meteoritical Society 88. konferenciáján fogják bemutatni idén augusztusban Németországban.

Aki szeretné részletesebben megnézni a helyszínt, az ezen a linken teheti meg és ha kicsinyítjük a nézetet, jól láthatóvá válik a kráter kör alakja, amelynek közepén a Marsal-tó helyezkedik el.
elmondta, hogy éppen egy nyári túrát tervezett a kanadai Québecben még 2023-ban, amikor megpillantott egy furcsa, gyűrű alakú mélyedést a földben, amelynek átmérője közel 25 km volt.'>
3 hozzászólás

Ronalddo

3 hete és 1 napja

Azta de kemény. meglepett smiley

válasz erre

Mordorer

3 hete és 1 napja

Az de kemény! meglepett smiley

válasz erre

Fikarc

3 hete és 2 napja

Mire jó a Google Maps. mosolygó smiley

válasz erre