A 48 órás programozói megmérettetésen a bevezetőben említett biztonsági megoldás mellett olyan fontos és sürgető kihívásokra is megoldásokat kerestek a csapatok, mint például a sugárkezelésre váró rákbetegek hatékonyabb beosztása vagy a városlakók ökológiai lábnyomának csökkentése.
Az idei eseményre hetven országból több mint száz csapat érkezett, akiknek közel fele személyesen volt jelen a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen megtartott versengésben, amelyen idén az eddigi legtöbb, 72 befejezett pályamunkát értékelt a szakmai zsűri. Idén az Intuitech digitalizációs stúdió, a Varian orvostechnológiai vállalat és a szervező CraftHub által állított kihívások közül kellett választaniuk projektet.
Az abszolút győztes a Polyp HUB csapata lett, akik az Intuitech digitalizációs stúdió kihívására készítettek alkalmazást, amely a deepfake-videók kiszűrésében lehet nagy segítség, hiszen a személyiség azonosítására használt videók manipulációja komoly biztonsági kockázatot jelent a banki szektorban. Az abszolút győztes díját a Varian orvostechnológiai vállalat szponzorálta.
A Varian kihívásának győztese a RadioCareSync csapat lett, akik az orvoscsapatok munkáját könnyítené meg és hangolná össze a sugárkezelésre váró rákbetegek kezelési tervének átdolgozásával. A CraftHub kihívásában olyan ötleteket keresett, amelyek környezettudatosabb viselkedésre motiválják a városlakókat és a vállalatokat.
A szervező másik kihívása arra keresett megoldást, hogy a telekommunikációs cégek hogyan tudnák a fiatal felnőttek érdeklődését felkelteni és hogyan lehetne a márkahűséget kiépíteni. A győztes TELLYOU csapat alkalmazásával a felhasználók saját avatárjukat hozhatnák létre amiket interaktív tartalmakkal fejleszthetnének szórakoztató felmérések, beszélgetések segítségével.
Varga Károly, a CraftHub egyik alapítója így fogalmazott: