Bill Gates milliárdos szerint 2035-re már csak két napot fogunk dolgozni az AI-nak köszönhetően

2025. március 29.
4.5021
csirkee profilja, adatai
csirkee
A Microsoft alapítója még február folyamán részt vett a The Tonight Show-ban Jimmy Fallonnal, ahol merész jóslatokat fogalmazott meg a jövővel kapcsolatban, elmondása szerint mesterséges intelligenciának köszönhetően elég lesz hetente csak két napot dolgozni.

Bill Gates milliárdos a számítástechnika területén szerzett több évtizedes tapasztalataira hivatkozva elárulta, hogy milyen jövő vár ránk. Meggyőződése szerint az AI hamarosan olcsóbb lesz, hiszen a számítógépek is idővel egyre olcsóbbak lettek. A mesterséges intelligencia megoldás lesz a tanár és orvos hiányra is, mindezek mellett az AI elhozza majd a heti 2-3 napos munkarendet is.

Fallon megkérdezte Gateset, hogy szükség lesz-e emberekre a jövőben, mire az üzletember csak annyit mondott: "A legtöbb dologhoz nem". Az interjút követően természetesen több kritika is érte a milliárdos üzletembert, többek szerint azért van orvos vagy éppen tanár hiány sok helyen, mert nem fektetnek elég pénzt ezekbe a szakmákba. Továbbá a mesterséges intelligencia még mindig nagyon buta ezekhez a területekhez, elég rossz tanácsokat tud adni.

Nézd nagyban ezt a videót!



8 hozzászólás

CharlieFirpo

2 hete és 3 napja

Mi lesz így az emberiséggel...?

válasz erre

Kisfaludy82

2 hete és 4 napja

Azért erre valami megoldást kell majd találnia az emberiségnek, mert igen komoly gazdasági problémák jöhetnek...

válasz erre

Gólem

2 hete és 4 napja

**** világ lesz baszki.

válasz erre

Mordorer

2 hete és 5 napja

***** szomorú jövőkép ez, az a helyzet.

válasz erre

Neo1989

2 hete és 5 napja

Ha ez így van akkor mért megy a sírás mindenhol, hogy nincs dolgozó ?
Mármint a munkaadók részéről.

Én egy BP-i kórházban dolgozom minimális személyzet van, és annak is a 80%-a nyugdíjas korú.
Az osztályvezető alig tudd adni szabadságot mert nincs dolgozó.

Ha kiesik 3 ember műszakból itt a világvége.
Egyébként milyen MI fog kétkezi munkát elvégezni.
Nem mindenki számítógépen dolgozik. A sebkötözéshez vagy a fürdetéshez nem kell semmilyen MI.
De ha nincs aki megcsinálja itt a világvége.

Mert nincs dolgozó. Hoppá !

válasz erre

Hentes

2 hete és 5 napja

Hát ******'>*******, marad a fizikai munka aztán annyi... Nem tudom mi lesz a sok milliárd emberrel egyébként...

válasz erre

muki

2 hete és 5 napja

Rohadtul nem jó ez az AI dolog, az a helyzet.

válasz erre

betyár

2 hete és 5 napja

Erősen kétlem ezt.

válasz erre