Nem csak funkciókban igyekeznek gazdagítani a Plasma hírnevét, a fejlesztők ugyanis nagy hansúlyt fektetnek a sebességre, valamint a jobb optimalizációra, hogy a felhasználói élmény kielégítőbb legyen.
Visszatérve a feature listára, lássuk miket kaptunk. Az új Plasma Browser integráció, ami a Firefox, Chomre, Chromium, Opera és Vivaldi böngészőket támogatja, segít a third party megoldásoknak, hogy jobban beleolvadjanak az asztali környezetbe, felvegyék annak a stílusát, így az értesítések, melyek innen érkeznek, jobban áttekinthetőbbek valamint kontrollálhatóak lettek.
Másik érdekesség a lock&login kijelző, amelyet igyekeztek minél inkább átszabni, hogy az még konfortosabb érzést keltsen a felhasználóban, persze az informatív részt is igyekeznek erőltetni.
Részletek és letöltés a KDE bejelentésénél érhetők el.