A Huawei és a Láthatatlan Kiállítás úgynevezett érzékenyítő kampányba kezdett a gyengén látókért, aminek sajtótájékoztatóján Kovács Patrícia színművésszel, a SUHANJ! Alapítvány alapítójával, illetve az Agárdi Szilvia látássérült énekesnővel, esélyegyenlőségi aktivistával is találkozhattunk. A rendezvényen kipróbálhattuk a szoftvert, illetve elbeszélgethettünk a kiállításon dolgozó látássérültekkel, és megtudhattuk, hogy ők miként vélekednek a program felől.
A Facing Emotions egy mesterséges intelligencia által vezérelt program, mely a kamerán keresztül észleli az alany arckifejezését, és megpróbálja az érzelmi állapotát leolvasni szemeinek és a szájának állásából. Egyelőre csupán hetet tud felismerni ezekből (boldogság, szomorúság, meglepettség, düh, félelem, undor, megvetés), és csak a látványosan kimutatott emóciókat észleli.
Ebből fakadóan, sajnos nem igazán működik a szoftver élesben egyelőre, ugyanis még, ha a fél fülünkben ott figyel a hallgató, amin halljuk, hogy épp milyen érzelem ült ki társunk arcára, partnerünk nem feltétlenül fogja komolyan venni a társaságunkat, ha egy telefont dugunk az orra elé. Továbbá a kevésbé látványos érzelmi változásokat nem ismeri fel az applikáció, így még van hová fejlődnie, de ez nem azt jelenti, hogy haszontalan lenne.
Kiváló alap, ami megfelelő kiegészítések és finomítások mellett nagyszerű eszközzé válhat a látássérültek mindennapjaiban. Egyelőre, azonban csak szórakozásra alkalmas a Facing Emotions, mely ingyenesen elérhető, kizárólag csak a Mate 20 Pro tulajdonosai részére.
A programot február elsejétől mindenki kipróbálhatja a Láthatatlan Kiállításon - egyelőre meghatározatlan ideig.