Az Nvidia közel 20 milliárd dolláros nyereséget ért el egyetlen negyedév alatt

2024. november 21.
7.4891
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
csirkee profilja, adatai
csirkee
Továbbra is dübörög a chipgyártó vállalat, akik nemrégiben felfedték legutóbbi negyedévük pénzügyi eredményeit, amiből kiderült, hogy az elmúlt három hónapban 19,3 milliárd dolláros tiszta nyereséget sikerült elérniük, ami felülmúlta az előző negyedévek számait.

Az Nvidia az AI chipek területén szerzett fölényének köszönhetően hónapról-hónapra jobban megy a szekér és a csúcs úgy tűnik még messze van. A vállalat legfrissebb negyedéves pénzügyi jelentéséből kiderült, hogy 35,08 milliárd dolláros bevételt sikerült elérnie, 5 milliárd dollárral többet az előző negyedévhez képest. Ennek köszönhetően a nyereség is tovább nőtt.

A legnagyobb profitot természetesen az adatközpont üzletág hozza, mely magában foglalja a mesterséges intelligencia chipek, alkatrészek értékesítését, de a gaming ágazat bevételét is sikerült növelni az előzetes várakozásokkal ellentétben. Ismét fellendült a PC-kbe és laptopokba szánt GPU-k iránti kereslet. A vállalat negyedik negyedévre 37,5 milliárd dolláros bevételre számít (plusz-mínusz 2 százalék), ami 69,7 százalékos növekedést jelent tavalyhoz képest.
5 hozzászólás

Porthos

1 éve, 7 hónapja és 10 napja

Hentes írta:
Döbbenet. meglepett smiley Gondolom az AI miatt lódultak meg ennyire.
Hát igen, benne is van a hírben... .kacsintó smiley

válasz erre

Hentes

1 éve, 7 hónapja és 10 napja

Döbbenet. meglepett smiley Gondolom az AI miatt lódultak meg ennyire.

válasz erre

CharlieFirpo

1 éve, 7 hónapja és 11 napja

Hát ezt egy évtizede még azért nem hittem volna...

válasz erre

petrovicsz

1 éve, 7 hónapja és 11 napja

Nagyon keményet mennek baszki!

válasz erre

Kisfaludy82

1 éve, 7 hónapja és 11 napja

Brutális, mennyire menetelnek! meglepett smiley

válasz erre