Az evakuálás után holnap visszatér a Földre a Crew-11 az ISS-ről

2026. január 14.
4.5901
Botyi profilja, adatai
Botyi
A Nemzetközi Űrállomás (ISS) legénysége, - amelynek tagjai között egy beteg űrhajós is van, - csütörtök reggel tér vissza a Földre, ezzel befejezve a missziót és evakuálást elrendelve, amelyre még soha nem volt példa az állomáson.
 

Még múlt héten jelentették be, hogy óvatosságból befejezik a jelenlegi ISS-missziót, mivel az egyik űrhajós egészségügyi problémákkal küzd. A NASA szerint a Crew-11 magyar idő szerint szerda 23:05-kor dokkol le az ISS-ről, majd csütörtökön reggel 9:41 körül landol a kaliforniai partoknál.

Kedden a legénység elkészült a rakomány csomagolásával, a Földre való visszatérés eljárásainak áttekintésével és a hardver átvitelével az ISS fedélzetére, közölte az ügynökség. A SpaceX Dragon Endeavor fedélzetén térnek vissza a Földre, ugyanazon az űrhajón, amelyik az űrállomásra vitte őket.

A NASA adatvédelmi okokból nem közölte, melyik űrhajós érintett és nem írta le a tüneteit sem, de annyit lehet tudni, hogy stabil állapotban van.
nem volt példa az állomáson.'>
2 hozzászólás

techiii

5 hónapja, 1 hete és 1 napja

Ez akkor egészen gyors hazatérés lesz.

válasz erre

Fikarc

5 hónapja, 1 hete és 1 napja

Kíváncsi lennék az okra, de nagy eséllyel sosem derül ki.

válasz erre