A Nemzetközi Űrállomás (ISS) legénysége, - amelynek tagjai között egy beteg űrhajós is van, - csütörtök reggel tér vissza a Földre, ezzel befejezve a missziót és evakuálást elrendelve, amelyre még soha nem volt példa az állomáson.
Még múlt héten jelentették be, hogy óvatosságból befejezik a jelenlegi ISS-missziót, mivel az egyik űrhajós egészségügyi problémákkal küzd. A NASA szerint a Crew-11 magyar idő szerint szerda 23:05-kor dokkol le az ISS-ről, majd csütörtökön reggel 9:41 körül landol a kaliforniai partoknál.
Kedden a legénység elkészült a rakomány csomagolásával, a Földre való visszatérés eljárásainak áttekintésével és a hardver átvitelével az ISS fedélzetére, közölte az ügynökség. A SpaceX Dragon Endeavor fedélzetén térnek vissza a Földre, ugyanazon az űrhajón, amelyik az űrállomásra vitte őket.
A NASA adatvédelmi okokból nem közölte, melyik űrhajós érintett és nem írta le a tüneteit sem, de annyit lehet tudni, hogy stabil állapotban van.
