Az Európai Unió területén nem nevezheti termékeit karbonsemlegesnek az Apple

2025. október 10.
4.6681
csirkee profilja, adatai
csirkee
Nincs könnyű dolga az Európai Uniós szabályokkal az Apple-nek, már többször is összetűzésbe kerültek, de a mostani döntés ellen ismét nem tehet semmit a vállalat, egy uniós szabály miatt nem nevezheti karbonsemlegesnek termékeit a cég, így ezek a feliratok le fognak kerülni a dobozokról.
 

Az Apple még 2023-ban, a Watch Series 9 érkezével jelentette be új fenntarthatósági kampányt, melynek részeként 2030-ra minden termékük teljesen karbonsemleges lesz. Az akkor megjelent okosóra már ennek a szellemében készült el, sőt az M4-es chippel megjelent Mac Mini is csatlakozott ehhez a körhöz. A "karbonsemleges" kifejezéssel sokaknak van problémája, a német bíróság például a nyáron ment neki az Apple-nek éppen emiatt.

Most egy új Európai Uniós szabály értelmében, ami 2026-ban lép életbe, az Apple és más gyártók nem használhatnak marketingjükben olyan kifejezéseket, mint a "karbonsemleges". Az Eu szerint a vállalatok eltérő logika mentjén használják ezt a kifejezést, ami megtévesztő lehet, ezért inkább senkinek sem engedik használni. Emiatt az Apple sem nevezheti már így az egyébként állítólag tényleg karbonsemleges termékeinél a kifejezést.
3 hozzászólás

Tommy

1 hónapja, 4 napja

Ez a legkisebb probléma. Az már sokkal nagyobb hogy mennyire hitvány az új rendszer.

válasz erre

inkognito

1 hónapja, 4 napja

Engem ez nem zavar.

válasz erre

petrovicsz

1 hónapja, 5 napja

Jaj istenem. Mintha ez sokaknak számítana.

válasz erre