A klímaváltozás továbbra is hatalmas probléma, még mindig melegedik a bolygónk, aminek következtében egyre gyorsabban olvadnak a hatalmas jégtábláink, ami nem csak ránk van hatással, hanem az időre is, mivel bolygónk forgása kezd lelassulni - derül ki egy friss tanulmányból.
Egy új kutatás szerint az éghajlatváltozás időre gyakorolt hatása sokkal nagyobb lehet, mint azt korábban gondoltuk, ami katasztrófához is vezethet. A jég olvadása miatt egyre több víz kerül az óceánokba, és a tudósok szerint ez nehezíti a bolygónkat. Ahogy a Föld nehezebbé válik, lassabban kezd forogni, ezáltal hosszabbodnak a nappalok - napi ezredmásodpercekről beszélünk.
A kutatók szerint a múltban az éghajlatváltozás időre gyakorolt hatása közel sem volt ilyen drámai. A tudósok 200 éves időszak rekordjait vizsgálták. Azt találták, hogy az éghajlatváltozás csak az elmúlt két évtizedben évszázadonként nagyjából 1,33 ezredmásodperccel befolyásolta a nappalok hosszát. Ez hosszútávon gondot okozhat például az atomóráknál, ami hatással van a digitális eszközökre.