Érkezik az automatikus dokumentum körbevágás a Google Photos-ba

2019. április 01.
3.7871
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
PixelHero profilja, adatai
PixelHero
Néhány évvel ezelőtt még ha szükségünk volt egy offline dokumentáció digitális változatára, akkor szükségünk volt egy szkennerre otthon és az irodába is, manapság viszont elegendő az iPhone okostelefonunk, vagy Androidonmostantól a Google Photos alkalmazás.
 

A Google megoldásával könnyedén szkennelhetjük a szükséges papírokat, ám azokat utólag nekünk kell sallangmentessé tennünk, de úgy fest ez a jövőben már nem lesz indokolt, mivel az algoritmus elvégzi azt helyettünk.

A jó hírt a keresőóriás Photos alkalmazásának illetékes marketingesei publikálták Twitteren keresztül, ahol arról is beszámoltak hogy a szoftver felismeri a beolvasandó papírt és élesíti a szükséges beállításokat, eltünteti a hátteret elsimítja az éleket, és ha túl sötét lenne a fotó, állít a fényerőn is.

Egy probléma azért felmerült, mi van akkor ha a szoftver nem ismeri fel a dokumentumot? Ekkor marad a régi módszer, avagy egy automatikus beállítási lehetőség, amikor a felhasználó dönti el, hogy mire is van szüksége, körbevágni vagy olvashatóvá tenni, és a megfelelő gombra kattintva egy előre létrehozott séma aktiválódik.

Ezzel a funkcióval végre utoléri az iPhone megoldását az Android is.


2 hozzászólás

techiii

6 éve, 9 hónapja és 14 napja

Ennek sokan örülnek, akik nem hazsnálnak applet.

válasz erre

inkognito

6 éve, 9 hónapja és 14 napja

Na hát röhögő smiley Micsoda csoda, ezt az apple egy ideje már tudja.

válasz erre