Már-már gusztustalanul erőszakos, ahogyan a Google az emberekre erőlteti az AI-t, azonban hiába nézik butának a felhasználókat, azért azt mindenki tudja vagy látja, hogy ez az irány nem jó, nem hatékony, de a legfontosabb: van más alternatíva.
Az Egyesült Államokban - ahol a Google még erőszakosabbra vette a figurát az AI erőltetésével - például máris elindult egy átalakulás, lévén az emberek elkezdték faképnél hagyni a Google keresőt, és átpártolni olyan nagyszerű, még mindig a klasszikus keresési folyamatra épülő modellekre, mint a DuckDuckGo.
A Google múlt heti bejelentése után például a cég bejelentette, hogy az Egyesült Államokban tartós növekedésnek indult a DuckDuckGo felhasználóinak és telepítéseinek a száma, így hat egymást követő napon több mint 18 százalékos emelkedést mutatott, ami azért nem elhanyagolható.
Ezen kívül az AI-t a keresésekből teljes mértékben kivonó noai.duckduckgo.com látogatottsága is közel 23 százalékkal növekedett heti szinten, és ez a trend alighanem meg is marad, sőt más keresők is előtérbe kerülhetnek, amíg a Google meg nem gondolja magát az intelligens keresőmezővel. Mert jó dolog lehet az AI, de nincs szükség rá mindenhol!
