A jelenlegi technológia mellett több mint hat hónapba telik elérni a Marsot, de a SpaceX fejlesztései talán lerövidíthetik ezt az időt, ám a Starship tesztek nagyon lassan haladnak. Ennek ellenére Sean Duffy bejelentette, hogy 2030-as évek elején már szeretnének embert küldeni a Mars felszínére - Trump elnöki ciklusa után.
A NASA megbízott igazgatója a Fox News-nak adott interjújában elmondta, hogy a tervek szerint jövő év első felében útnak indul az Artemis II küldetés, melynek során négy űrhajóst fognak a Hold közelébe küldeni, ezt követően jöhet majd 2027-ben az Artemis III, azaz a Holdra szállás. Végül a 2030-as években egy holdbázis építése a cél, valamint az első emberes küldetés a Marsra.
