A nyári esték egyik legkellemetlenebb zavarója a szúnyoginvázió, ami ellen egyre nehezebb küzdeni, ugyanis kevés olyan vegyszer létezik, ami csak a vérszívókra van hatással és más hasznos rovarokra nem, azonban tudósok egy csoportjának sikerült egy új szúnyogriasztót találni, ami hatékonyabb lehet minden eddigi szernél.
A kutatók igyekeztek olyan szúnyogriasztót találni, ami nem károsítja a környezetet, de hatékony a szúnyogokkal szemben. Az új szert emberi bőrbaktériumok felhasználásával tervezték. A szúnyogok által vonzó mikrobák egyike, az L-(t)-tejsav, bizonyos bőrbaktériumok által kibocsátott vegyület, amely igen hatékonyan képes vonzani a szúnyogokat.
A tudósok azonban felfedezték, hogy ha sikerül elérni, hogy a bőr lényegesen kevesebb L-(t)-tejsavat termeljen, akkor csökkentheti a szúnyogok vonzerejét. A kutatók azt találták, hogy amikor a mesterséges baktériumokat felvitték a bőrre, 64,4 százalékkal kevesebb szúnyogot vonzott, három nappal az alkalmazás után. A hatás pedig 11 napig is kitartott. A kutatók úgy vélik, hogy a jövőben az ehhez hasonló génmanipulált baktériumok segíthetnek biztonságosabb és megbízhatóbb módszereket kínálni a szúnyogok elriasztására.