A Tesla második legnagyobb befektetője invesztált a Lilium légitaxis terveibe

2020. június 09.
6.4871
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
WickedSick profilja, adatai
WickedSick
Határozottan kijelenthető, hogy a légitaxik a jövőképünk részét képzik, ebben pedig éllovas szereplőnek számít a Lilium, akik most frissen jelentették be, hogy 35 millió dollárral egészült ki az álmaik megvalósítására szóló perselyük.

A céljuk ugyebár az, hogy egy vertikális fel- és leszállással bíró légitaxit alkossanak 2025-ig, ez az összeg pedig hozzácsapódik ahhoz a 240 millió dollárhoz, amit idén március elején zsebeltek be. Érdekesség, hogy míg sok vállalat stagnál, addig a szóban forgó német vállalat pont a járvány idején zsebeli be a nagy pénzeket.

Egyébként nem akárki fektetett be a cégbe: konkrétan a Tesla második legnagyobb befektetője, a skót, 112 éves múlttal rendelkező Baillie Gifford invesztált a Liliumba. Ők egyébként 7,67%-os részvénnyel bírnak a Tesla esetében, és ők Musk után a második legnagyobb befektetők - írja a The Verge magazin.
3 hozzászólás

CharlieFirpo

5 éve, 4 napja

35 millió dollár mondjuk nem túl sok pénz egy ilyen projektben...

válasz erre

Kisfaludy82

5 éve, 4 napja

Hajrá, remélem hamarosan itt repkednek majd a fejünk felett. mosolygó smiley

válasz erre

Fikarc

5 éve, 4 napja

Hát bizony akkor ez a projekt sínen van. mosolygó smiley

válasz erre