A SpaceX már készül a Starship 10. tesztrepülésére, beindította a Super Heavy gyorsítórakétát

2025. június 08.
5.3121
csirkee profilja, adatai
csirkee
A Satrship legutóbbi tesztrepülése megint nem úgy alakult, ahogy azt sokan várták, ugyanis az űrhajó elérte az űrt, azonban ott ismét elkezdett szivárogni az üzemanyag, aminek következtében irányíthatatlanná vált az űrhajós és visszazuhant a Földre, de a vállalat már készül a következő tesztre.
 

Elon Musk korábban megjegyezte, hogy a soron következő Starship tesztrepülésre már nem kell hónapokat várni, helyette 3-4 hét után jöhet már az újabb teszt. A 10. tesztrepülésre már el is kezdett felkészülni a SpaceX, a napokban beindították a Super Heavy Boostert, a dél-texasi Starbase telephelyen.

A vállalat egy X bejegyzésben mutatta meg, hogyan indul be a 33 Raptor hajtómű, melyekkel egyébként nem volt gond az elmúlt tesztek során, a 7. és 8. tesztrepülésnél sikerült elkapni a visszatérő elsőfokozatot az indítóálláson, a legutóbbi teszt során pedig már egy korábban használt Boostert vetettek be, amire korábban még nem volt példa.



Arról egyelőre nincs információ, hogy mikor lesz a 10. tesztrepülés, de addig biztosan nem szállhat fel a Starship, amíg a 9. tesztrepülés vizsgálata tart, melyet az FAA rendelt el.
visszazuhant a Földre, de a vállalat már készül a következő tesztre.'>
3 hozzászólás

inkognito

2 hete és 6 napja

Ez jó gyors lesz.

válasz erre

petrovicsz

2 hete és 6 napja

Nagyon pörögnek Muskék bakker.

válasz erre

Ronalddo

2 hete és 6 napja

Egyelőre a Földön várakozókat kéne kiröppenteni... röhögő smiley

válasz erre