A Porsche is beszáll a rakétabizniszbe, befektettek az Isar Aerospace startupba

2021. augusztus 03.
34.0861
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
WickedSick profilja, adatai
WickedSick
A Porsche teljesen új üzletbe kezdett, ugyanis befektettek a német Isar Aerospace rakéta startupba, amelynek célja, hogy olyan nagyágyúkat gyűrjenek le, mint a Blue Origin, a SpaceX és a Virgin Galactic.

A versenytársaival ellentétben az Isar mögött nem egy milliárdos tulajdonos áll, de a Porsche által biztosított tőke várhatóan segíti a vállalatot a magasan automatizált rakétagyártási folyamatok fejlesztésében.

Az év elején az Isar megkezdte a Spectrum hordozórakéta gyártását. A 3D nyomtatott komponenseket tartalmazó Spectrumot úgy tervezték, hogy akár 1000 kilogramm hasznos terhet szállítson alacsony Föld körüli pályára alacsony költséggel, míg a többgyújtású, másodfokú motorja rugalmasságot biztosít azáltal, hogy a műholdakat közvetlenül a végső pályájukra szállítja.

A hordozórakéta az Isar saját fejlesztésű Aquila motorját használja, amely könnyű szénhidrogének és folyékony oxigén kombinációjával működik, kevesebb szennyezést okozva, mint a hagyományos üzemanyagok.
befektettek a német Isar Aerospace rakéta startupba, amelynek célja, hogy olyan nagyágyúkat gyűrjenek le, mint a Blue Origin, a SpaceX és a Virgin Galactic.'>
6 hozzászólás

CharlieFirpo

4 éve, 1 hónapja és 5 napja

A verseny hajtja előre a fejlődést. Minél többen vannak annál jobb. mosolygó smiley

válasz erre

betyár

4 éve, 1 hónapja és 5 napja

Ejha. meglepett smiley

válasz erre

Fikarc

4 éve, 1 hónapja és 5 napja

Biztos jó gyors rakéták lesznek. röhögő smiley nyelvnyújtó smiley

válasz erre

Kisfaludy82

4 éve, 1 hónapja és 5 napja

Alakulgat a verseny.

válasz erre

Porthos

4 éve, 1 hónapja és 5 napja

Már ki nem? röhögő smiley

válasz erre

inkognito

4 éve, 1 hónapja és 5 napja

Na fene. Az autók már nem elég.

válasz erre