A NASA korábban egy 2,9 tonnás raklapot használt egy nagyszabású akkumulátorcsere-projekt során a Nemzetközi Űrállomáson, melynek a légkörben való elégetését idén márciusra tervezték. Akkor azt állította a szövetségi katasztrófavédelmi hivatal, hogy lakott területet nem fog veszélyeztetni a művelet, de a jelek szerint ez nem jött össze.
A közelmúltban Alejandro Otero az X-en tett közzé néhány fotót, melyen az látszik, hogy egy henger alakú tárgy kilyukasztotta a férfi házát és a padlóját is. A NASA vizsgálatot indított és Oterotól már el is vitték a törmelékdarabot, hogy megvizsgálják, tényleg az ISS űrszemetéről van-e szó. Amennyiben nem a raklap része az objektum, akkor meg kell vizsgálni, hogy esetleg más ország űrszemete landolt a területen, ami megnehezíti majd a kártérítést.
Hello. Looks like one of those pieces missed Ft Myers and landed in my house in Naples.
— Alejandro Otero (@Alejandro0tero) March 15, 2024
Tore through the roof and went thru 2 floors. Almost his my son.
Can you please assist with getting NASA to connect with me? I?ve left messages and emails without a response. pic.twitter.com/Yi29f3EwyV
A NASA egyébként korábban azt állította, hogy a 2,9 tonnás raklap teljes egészében el fog égni a légkörben, ám ezt néhány tudós vitatta. Az Aerospace Corporation szerint, amikor egy nagy tárgy újra belép a Föld légkörébe, tömegének nagyjából 20-40 százaléka túlélheti és elérheti a földet. A pontos százalék azonban az objektum konkrét fémkialakításától függően változhat. Mindezek fényében előfordulhat, hogy a férfinak igaza lesz.