Egy kutatócsoport úgy véli, hogy sikerült megtalálnia a jövő akkumulátorát, melyet majd akár a Marson is lehet használni, ugyanis az innovatív megoldásnak köszönhetően az új akkumulátor vízből és agyagból készül, ami vélhetően könnyebben fellelhető a Vörös bolygón, mint a lítium.
A jelenleg használt akkumulátorokhoz lítium-sóoldatot használnak, melyeket két elektróda köré helyeznek, egy negatív és egy pozitív töltéssel. Ezt az új akkumulátort azonban két grafénból készült elektróda felhasználásával tervezték, amelyeket azután víz és agyag oldatába helyeztek a tudósok. A víz meglepően viselkedik az agyagrétegek között található mikroszkopikus csatornákban, melyek körülbelül egy nanométer vastagok.
A víz annyira be van zárva az agyagrétegek közé, hogy alapvetően képes "munkafolyadékká" változni, ami lehetővé teszi az ellentétes töltések közötti elválasztást, amikor a részecskék a két elektróda között mozognak. Ez teszi lehetővé, hogy az akkumulátor ténylegesen energiát tároljon. Az új akkumulátor 1,6 voltos energiát is képes volt előállítani, majd feltölteni és teljesen lemeríteni összesen 60 000 cikluson keresztül anélkül, hogy veszített volna a hatékonyságából.