Egy nemzetközi csillagászcsoport a James Webb (JWST) űrtávcső segítségével az NGC 602 jelzésű csillaghalmazban észlelte az első barna törpéket, melyek a galaxisunkon kívül vannak, amire korábban nem volt példa és mindez jól mutatja azt, hogy a több milliárd dolláros űrteleszkóp felhasználható fiatal csillaghalmazok tanulmányozására.
A Tejútrendszeren belül már nagyjából 3000 barna törpéről tudunk, melyek szabadon lebegnek, nincsenek gravitációsan egy csillaghoz kötve, mint az exobolygók és tömegük 13-75-szerese a Jupiternek. A James Webb hihetetlen érzékeny műszereinek köszönhetően, a Kis Magellán-felhőnek a peremét vizsgálták, mely 200 000 fényévnyire található a Földtől.
Ezen a területen helyezkedik el az NGC 602 jelzésű csillaghalmaz, mely hasonló a korai Univerzum környezetéhez, ionizált gázban gazdag terület. A Hubble kimutatta, hogy ebben a halmazban sok fiatal, kis tömegű csillag található, míg a JWST valójában olyan megfigyeléseket végzett, ahol egyes barna törpe jelölteket lehetett látni. A kutatók szerint a barna törpék ugyanúgy alakulnak ki, mint a csillagok, csak nem vesznek fel elegendő tömeget ahhoz, hogy teljes értékű csillaggá váljanak.