Ezen az eseményen ismertette a Huawei a Magyarországon elvégzett mesterséges intelligenciával kapcsolatos kutatásának eredményét, melyből kiderült, hogy a megkérdezettek 67 százaléka ugyan pozitívan áll a technológiához, de tisztában van a vele járó veszélyekkel is, még ha nem is tudja tökéletesen megfogalmazni, hogy mi is pontosan az MI.
Szerintük, ameddig vannak jelen megfelelő biztonsági feltételek, addig nincs semmi akadálya a technológia használatának, ha ettől könnyebbé válik a hétköznapi élet. Ez jelenesetben a közlekedést, az okos otthonokat, és, nem meglepő módon az orvostudományt jelenti biztosan. Ezekkel szemben áll a hadászat, ahol a túlnyomó többség úgy vélte, hogy talán jobb nem fejleszteni ezt a veszélyes szektort gondolkozó programokkal.
A mesterséges intelligencia több mint gondolnánk; a részletekben a lényeg.
Mikor megjelentek a telefonokkal kapcsolatos kérdések, egész meglepő dolgok derültek ki, ugyanis a megkérdezettek nagy része nem tulajdonította alapnak az MI általi vezérlést. Ehhez hozzátartozik azonban, hogy a kutatásban résztvevőknek nehezükre esett akár példákkal is előhozakodni az ilyen készülékekre, és legfeljebb MI által támogatott applikációkat tudtak felsorolni.
Arra is fény derült, hogy a mesterséges intelligenciától ódzkodók azért tekintenek rá bizalmatlanul, esetenként félve is, mert nincsenek tisztában a technikai háttérrel. Ők leginkább az állások, az emberi kapcsolatok, illetve az MI felett történő irányítás elveszítésétől tartanak; az előbbi egyébként egy valós félelem, ugyanis olcsóbb mesterséges intelligenciát alkalmazni, mint embereket, feltéve, ha jobban el tudja végezni a program a feladatot.
Az Huawei, ezen információk alapján, orvosolni akarja az emberek irracionális félelmét a mesterséges intelligenciával kapcsolatosan, ezért egy oktatási kampányt tervez, melynek keretében eme technológia terén jártas szakemberek nyújtanának segítséget, oktatást bárkinek, aki meg szeretné ismerni az MI csodálatos világát, hogy megtanuljon nem félni tőle.