A 105 kvantumbites Willow kevesebb mint öt perc alatt végzett egy olyan számítással, ami a legfejlettebb szuperszámítógépnek körülbelül 10 kvadrillió évig tartana, ez a szám pedig jóval meghaladja az Univerzum korát. Hartmut Neven, a Google Quantum AI alapítója szerint ezt úgy is fel lehet fogni, hogy a kvantumszámítás több párhuzamos univerzumban is folyik.
David Deutsch fizikus 1997-ben dolgozta ki az úgynevezett multiverzum-elméletét, miszerint a kvantumszámítások párhuzamos valóságok hálózatában játszódnak le. Mindezek alapján a Google azt sugallja, hogy chipje olyan gyors, hogy a számításai párhuzamos univerzumok között történhettek. Természetesen sokan szkepticizmussal fogadták ezt a kijelentést, egyrészt amiatt, mert amivel a Willowt megbízták, az a számítás nem volt igazán hasznos senkinek.
Nehéz megmondani, hogy a Google helyesen látja-e a dolgokat, és tényleg olyat alkotott, amivel sikerült belépniük egy multiverzumba, vagy az egésze csak egy jó marketingfogás. A cég azonban már messze előre tekint, és azt ígéri, hogy tovább bővíti a Willow-t addig a pontig, ahol hasznos lehet.