A Google 32 millió steril szúnyoggal oldaná meg a szúnyogirtást

2026. június 03.
4.1581
Maniac profilja, adatai
Maniac
A kellemetlen és egyre veszélyesebb szúnyogok problémájával szemben nem éppen a Google részéről vártunk volna megoldást, de úgy tűnik, hogy a keresőóriás lesz az, akik megfelelő alternatívát biztosíthatnak erre.
 

A cég ráadásul egy biztonságos, egészen újszerű megközelítést alkalmazna a témában, lévén 32 millió steril szúnyog szabadon engedésére kértek most engedélyt, ami Kaliforniában és Floridában egyaránt segítene drasztikusan csökkenteni az olyan betegségeket terjesztő rovarok számát, mint a Dengue-láz, a Zika-láz, a Chikungunya-láz vagy s a malária.

A steril szúnyogok úgy tudnák megoldani a problémát, hogy egyrészt nem terjesztenek betegséget és nem csípik meg az embereket, másrészt amikor a vadon élő nőstényekkel párosodnak, a szaporodási lánc megszűnik, ezzel drasztikusan csökkenhetnek majd a helyi szúnyogpopulációk.

Az Egyesült Államok Környezetvédelmi Ügynöksége már vizsgálja a Google kérelmét, amely környezetkímélő alternatívát nyújtana a jelenleg ismert szúnyogirtási módszerekkel szemben. A hivatal június 5-ig ígért döntést az ügyben.
5 hozzászólás

Ronalddo

4 napja és 1 órája

Hát tényleg kéne már valami (BÁRMI röhögő smiley) ami beválik.

válasz erre

betyár

4 napja és 2 órája

Leghasztalanabbak. Bár szerintem inkább több fecske kellene ami megeszi.

válasz erre

Fikarc

4 napja és 4 órája

Hát... sok sikert.... reméljük azért a fecskéknek marad kaja...

válasz erre

techiii

4 napja és 7 órája

Próbálkoztak már mással is.

válasz erre

Levi87

4 napja és 9 órája

Végre valami a témában... mosolygó smiley

válasz erre