A Huawei szerint 2030-ban a mobilhálózatok már 100 milliárd kapcsolatot bonyolítanak majd, 2035-re pedig a világ GDP-jének 4,6 százalékát adja az 5G-által működtetett digitális gazdaság. Bolygónkon mindeddig 120 kereskedelmi 5G-hálózatot indítottak el, 70 százalékuk a Huawei Technologies hálózati megoldásain is működik. Érdekes adalék a jelenlegi helyzetben, hogy az európai 5G-hálózatok több mint fele használja a vállalat hálózati eszközeit.
A technológia előnyeiről rendszeresen tart bemutatót a cég, példaként most többek között a 2020 januárjában végrehajtott májműtét került terítékre. Az eset azért különleges, mert a Fujian Meng Chao Hepatobiliaris Kórház és a Suzhou Kangduo robot közösen hajtották végre az első állaton elvégzett májműtétet 50 kilométer távolságból. Az operáció során aprólékos és precíz mozdulatokkal 0,2 mm vastag ereket vágtak át egy alig 0,025 mm mozgású szikével.
A bemutató egyik legmeghatározóbb eleme volt egy óriási kikötő gépeinek 5G-re építése. Az óriási rakodógépekre mindeddig negyven méter magasra, egy kis kabinba kellett felmennie a munkásoknak, folyamatosan lefelé nézve iránítani az óriási gépeket. Most egy légkondicionált irodában ülnek, tiszta, veszélytelen környezetben és onnan végzik a rakodást.
A szórakoztatás területén a "hagyományos" 4K és 8K adások leváltására is hallottunk példát, Nagy-Britannia mellett Kínában a világ egyik legnagyobb nézettségű eseményét, a Kínai Tavaszi Fesztivált közvetítették több millió embernek már 5G segítségével.
Dr. Rab Árpád kifejtette:
A jövőkutató szerint a jövő szolgáltatásai, az egyre fejlettebb és olcsóbb szenzorokra, kamerákra, algoritmusokra alapozva létrehozzák az intelligens környezeteket, ahol egyre több gép, szolgáltatás és ember kerül kapcsolatba automatizáltan.
A fejlődés tehát megállíthatatlan, a cég pedig továbbra is aktívan kíván ebben szerepet vállalni, mi pedig csak sok sikert tudunk nekik kívánni ebben.