Nem csak az Elon Musk által megálmodott Neuralink vállalat kísérletezik agyba ültetett implantátummal, hanem a Stanford Egyetemen is, akik kifejlesztettek egy agyi implantátumot, melyet már embereken is teszteltek és az első eredmények nagyon bíztatóak.
Az agy-számítógép interfészekben nagyon nagy lehetőség rejlik, ám sok kérdés merül fel a biztonsággal kapcsolatban. A Stanford Egyetem tudósai által fejlesztett implantátum célja, hogy fokozza az agyban az olyan régiókat, melyek az emlékezetért, a tanulásért, a tudatosságért, a gondolkodásért és a problémamegoldásért felelős. Az eszközt öt agysérült emberen tesztelték, akiknek a teljesítménye átlagosan 32 százalékkel javult.
Többek között javult az olvasási kézségük, a memóriájuk és a koncentrációs képességük is. A tesztelés során kilencven napon át napi 12 órán keresztül volt bekapcsolva az alanyokban az implantátum, ami annyira sikeres volt, hogy sokan nem is akarták kikapcsolni. Két beteg nem akart lemondani a fejlődésről. A kutatók most azt remélik, hogy a jövőben még több betegen tudják majd tesztelni a szerkezetet.