A Terraria fejlesztője, a Re-Logic kijelentette: elkötelezett amellett, hogy a Terraria világa egyáltalán megmaradjon és élénk maradjon, miközben a sandbox játék a tizenötödik évfordulóját ünnepli.
A játék 70 millió felhasználó könyvtárában található meg PC-n (39,6 millió), konzolokon (10,7 millió) és mobilokon (19,7 millió) egyaránt - ezt a mérföldkövet a Re-Logic egyrészt őrületesnek, másrészt meghatóan alázatosnak nevezte és a csapat megfogadta, hogy a Terraria frissítései az 1.4.6-os verzió és a Crossplay bevezetése után is folytatódni fognak.
A csapat emellett néhány újdonságon is dolgozik az évforduló alkalmából, köztük egy titokzatos 15. évfordulós gyűjtői kiadáson (júniusban várható az előrendelések indulása), valamint a Terraria Design Works című, a Terraria történetét áttekintő kiadványon, amely május 28-tól lesz megvásárolható.
A fejlesztők megköszönték a játékosok támogatását, aminek köszönhetően tudják fejleszteni a Terrariát anélkül, hogy áremelésekre vagy mikrotranzakciókra kellene támaszkodniuk.
