Bajban vagyok a Honor telefonokkal, mert amikor érkezik, egy mindig arra vágyok, hogy én is birtokolhassam a mindennapokban. Nem volt ez eddig másképp a többi Honor készülékkel sem. Minket ért a megtiszteltetés, hogy szinte elsőként tesztelhettük a Honor 4X-et az országba.
Külső, doboz:
Ez volt az eddigi egyetlen Honor készülék, ami dobozban érkezett hozzánk. A többi tesztalanyhoz sajnos nem kaptunk csomagolást és kiegészítőket sem. De a Honor4X-el kis bepillantást nyerhettünk abba, hogy mit kap a vásárló a pénzéért.
[gallery columns="4" link="file" ids="18101,18100,18103,18102"]
A doboz egyszerű ciánkék színben pompázik. A tetején egy gravírozott fényes Honor felirat virít. A hátoldalán semmit sem találunk, még a specifikációt sem. Csak a fontosabb információkat, mint pl: Powered by Huawei.
A Honor 4X elegáns és egyszerűségre törekvő formatervét a divatipar anyagai és textúrái inspirálták. A 3D vászonminta és a fényes logó érdekessé és izgalmassá teszi a hátlapot, melyre a felkarcolt textúrát gyémántvágóval maratják a gyárban annak érdekében, hogy biztosítsák a tökéletes tapintási élményt. Az előlap 75 százalékos képernyő/váz aránya, mely a szupervékony készüléket kecsessé is teszi. A képernyő HD 5'5 hüvelykes (1280×720 px) felbontással rendelkezik, és teljesen laminált a felette lévő üveghez. A készülék tetején találjuk a beszédhangszórót, előlapi kamerát a fényérzékelőt és a LED értesítés jelzőt.

A kijelző alján a három dedikált Android gomb található, ami nem kapott háttérvilágítást. A készülék bal oldalán semmi sincs a jobb oldalán található a képernyő izgató gomb és a hangerőgombok is. A készülék alján az micro USB port, hangszóró és egy apró mikrofon helyezkedik el. A 3,5mm-es Jack csatlakozó a telefon tetején ücsörög.
A kijelző betekintési szögei jók és napfényben is kiválóan olvasható. A nagy méret miatt a kisebb kezű emberkéknek probléma lehet a kezelése, de köszönhetően a jól kivitelezett hátlapnak nem fog csúszkálni s mozogni a tenyérben. Fontos megjegyezni, hogy a hátlap alatt található 3000 milliamperes telepet nem tudjuk cserélni. A telefon szép és tényleg "kecses". Az összeszerelés és a minőség itt is példátlan, ahogy a többi Honor készüléknél is az volt.

És így a negyedik teszt után, tényleg szeretnék már valamibe belekötni. De nem tudok.
Hardver:
A Honor 4X az első Honor 4G okostelefon 64 bites hardverrel és szoftverrel. A készülék szíve a nyolcmagos Kirin 620 lapkakészlet, mellé 2GB RAM-ot és 8GB belső tárhelyet kapunk, amit tudunk bővíteni micro SD-vel. A készülék használata során egyszer sem tapasztaltam lassulást vagy döccenést. Ha teljesen őszinte vagyok, akkor vártam, hogy a kijelző mérete miatt mikor torpan meg, de nem igazán jött a hatás. Több alkalmazás egyszerre való futtatása sem jelent neki problémát, a készülék nem melegszik, nem nyávog, hogy zárj be párat. A játékok az alkalmazások telepítése is kellő gyorsasággal történik. A szórakozás terén sem voltak problémák, pedig tényleg mindent megtettem, hogy kipréseljek belőle egy kis elbizonytalanodást. A játékkedvelőknek jó hír, hogy a készüléken, lazán fut minden mai divatos játék is.
Szoftver:
A teszt készüléken az Android 4.4.4 futott, melyet nyáron mindenki frissíthet majd az 5.0-ra. A Honor 4X-en a Huawei saját UI-ja dolgozik mely EMUI 3.0 nevet viseli. Azt kell, hogy mondjam, szerintem jelenleg a piac legjobb UI-ja a Huawei tulajdonában van. Könnyű kezelése, gyors reakciója és pontos parancsvégrehajtása is álma minden Android felhasználónak. A jól megszokott Honor menü egy balra csúsztatással előugrik. Sokkal jobban letisztult, mint az előző verziók, van egy kis iOS beütése, de jómagam véleménye az, hogy ez annál sokkal szebb, jobb. A kezdőképernyőn 4 előre elhelyezett gomb fogad minket, a Hívás, Kapcsolatok, Üzenetek és a Google alkalmazások mappája. Természetesen tetszés szerint alakítható, variálható.
[gallery columns="4" link="file" ids="18107,18106,18105,18108,18109,18110,18112,18111"]
Nem titok, hogy a Huawei a Honor márka létrehozása során olyan termékeket szeretne fejleszteni ami a fiatalokat, célozza meg. Követi a termék a trendet, gyors, megbízható és igen kiváló üzemidővel kecsegtet. A negyedik Honor készülék tesztje után simán ki lehet jelenteni, hogy ez teljes mértékben sikerült is nekik. Odafigyelnek arra amit a nép akar s ez a telefonokon és a rendszeren köszön vissza. A beépített billentyűzeten kényelmesen és gyorsan lehet gépelni. Az UI használata ésszerű, nem bonyolult. Minden ott van, ahol lennie kell. Míg pár Android UI-nál egy mérnök dönti el, hogy melyik funkciók hol legyenek, addig a Honor úgy vélem nem. Itt átgondolt minden és nem kell keresni semmit.
Kamera:
A Honor 4X 13 megapixeles elsődleges fényképezőgéppel és 5 megapixeles előlapi szelfi kamerával van felszerelve. A gyártó más készülékeihez hasonlóan a képkészítés ebben az esetben is rendkívül gyors. A Honor 4X gyorskioldó gombja biztosítja, hogy minden fontos élményt meg tudjunk örökíteni. A pillanatfelvételek használhatóságát rendkívül megnöveli az újrafókuszálási lehetőség, mely biztosítja, hogy az elkészült képeken utólag is meg tudjuk változtatni a fókuszpontot. Az előlapi fényképezőgép szoftvere a szelfik készítését előnézettel segíti, majd az elkészült képeket automatikusan szebbé varázsolja, emellett pedig lehetővé teszi az izgalmas panoráma (széles képernyős) önarcképek készítését.






Az elkészült képek meglepően jók. Értem ezalatt, hogy mennyiért lehet a miénk a Honor 4X. Néhol tapasztalható kis zajosság, de egyáltalán nem vészes. Remek képeket lehet vele készíteni. A fenti képeknél alapbeállításokat használtam és a vaku ki volt kapcsolva, kivétel a második kép. Videót 1080p-ben rögzíthetünk.
Adatkommunikáció, akkumulátor:
Kettős SIM kártya foglalat, mindkét kártyához egyidejű hálózati csatlakozással. Az eszköz Cat.4-es LTE hálózatokon is működik továbbá WiFi-ből 802.11b/g/n modul jár Direct, DLNA és hotspot funkciókkal, Bluetooth-ból 4.0 A2DP-vel, USB-ből 2.0 MTP funkciókkal és OTG-vel. A pozicionálás átlagos sebességű, amihez a GPS antenna és az A-GPS nyújt segítséget. Az akkumulátor 3000 milliapmeres, ami több mint elég a telefonnak. Hiába nagy kijelző és az erős hardver. Átlagos használat mellett a 2 napot is kibírta, de ha nagyon megizzasztottam, akkor 20-22 órát is hozta. HD film streamelés alatt 9 óra kellett a telepnek, hogy kifújja magából az utolsókat.

Ha van Honor készüléked, kérjük oszd meg velünk a saját tapasztalataidat, mert kíváncsiak vagyunk rá, hogy más is így vélekedik-e róluk, ahogy mi. A teszt készüléket köszönjük a Honor Magyarországnak, hogy biztosította részünkre.