AOC AGON Pro AG276QZD2 teszt - gamer monitor, nem csak gamereknek

2024. december 21.
66.7961
marco profilja, adatai
marco
Bár az Androgeek nem az a kifejezetten gamer magazin, sokkal inkább a technológiai újdonságok, a tudomány és geek világ érdekességeinek gyűjtőhelye, mégsem áll távol tőlünk a játékoslét, már csak azért sem, mert lapunk kiadója a játékmagazinok között immár negyed évszázada előkelő helyen szereplő Game Channel. Így talán nem meglepő, ha most egy alapvetően a gamer piacot megcélzó monitort veszünk górcső alá, hiszen ezek az eszközök az irodai környezetben is sokszor nagyon is megállják a helyüket, a szórakozás számos formájára pedig méginkább.


Jelen tesztünk alanya, az AOC AGON Pro AG276QZD2 a TP Vision gyártóhoz tartozó brand képviselője, aminek közvetlen "társáról", az AOC AGON Pro AG276QZD-ről nyáron jelent meg egy alapos teszt a Game Channelen, ahol részletesen bemutattuk a cég szóban forgó monitorát - és bár mindössze egyetlen szám az eltérés a két terméknévben, azért vannak különbségek bőséggel. Nézzük is!

Az AOC szerénytelen, a készülék tulajdonságait büszkén hirdető doboza egy 26,7 inches (67,8 cm), 2560x1440 pixel felbontású QD - OLED panellel szerelt monitort rejt magában, amely minden elemében sugározza nem csak a gamer fílinget, hanem egyfajta hűvös eleganciát, amellyel már kinézete miatt is számos asztalon meg fogja találni a helyét. A többek között 240 Hz-es frissítési gyakorisággal és HDR TrueBlack HDR400 VESA tanúsítvánnyal rendelkező kijelző a már már robosztusnak is nevezhető nyakával és határozottan vékony panelével kellemes látványt nyújt.

AOC AGON Pro AG276QZD2 240Hz-el és 0.003ms válaszidővel

AOC AGON Pro AG276QZD2 240Hz-el és 0.003ms válaszidővel


Az alapvetően szürke-fekete színekből építkező dizájn az asszimetrikus talpban maxolja ki a különlegességet: a messzemenően nem szokványos tartóra egyébként rém egyszerű rápattintani a nyakat, majd arra a panelt, az összeszerelés mindössze másodpercekben mérhető és már indulhat is a munka vagy épp a móka. A 0,03 ms válaszidővel és 240 Hz-es frissítési frekvenciával rendelkező eszköz ugyanis mindkettőre nagyszerűen alkalmas, hiszen ahogy a játékban a csaták közben, úgy munka esetén a doksik szerkesztésénél is nagyon jól jön az ilyen magas frissítési frekvencia.

Ez az adat ugyanis jóval túlmutat az alacsonyabb szegmensben megszokott 60-90 (nagyon jó esetben 120) Hz-nél, ráadásul az OLED-nek köszönhetően a képminőségre sem lehet semmiféle panasz. A játékosok szakadozás-mentes játék igényét az AdaptiveSync elégíti ki, a 16:9-es képarány pedig a multitasking munka számára kínál tökéletes területet. Arról nem is beszélve, hogy filmnézésre pedig egyenesen ez a legmegfelelőbb természetesen. Ha valaki nem az asztalon szeretné tárolni a monitort, lehetőség van 100x100-as VESA adapterrel falra is rögzíteni, a csomagban minden megvan ehhez, még a csavarok is.

A panel maga 5.2 kilogramm súllyal és 350.6 × 609.3 × 74.4 mm méretekkel rendelkezik, ami talpra szerelve 609.3 × (magasságállítástól függően 395.6 - 525.6) × 228.9 milliméterre nő. A talp relatíve kis helyet foglal, nem nyúlik ki túlzottan az asztal lapjára, ami külön öröm irodai asztalokon, de a gamereknek sem elhanyagolható tény hogy nem csak a billentyűzet fér még el előtte, hanem a pizzakóla kombó is.

Nem csak a talp stílusos

Nem csak a talp stílusos


A kijlező tükröződés-mentes bevonattal van ellátva, aminek hatására nagy direkt fényben sem válik olvashatatlanná egyetlen dokumentum sem, ahogy a játékban is elég kontrasztos marad minden sarok. Ha valakinek a 178/178 fokos betekintési szög nem lenne elég, megnyugodhat, a -28 - +28 fokban forgatható panel dönthető is -5 - +25 között, ahogy a magasság is állítható 130 mm mértékben. További kellemes funkció, hogy a monitor pivotba forgatható, azaz álló helyzetben is tudjuk azt használni.

Megsüvegelendő funkció még a PiP és PbP multiview funkciók, amivel egyszerre két forrásból érkező jeleket teheteünk ki a monitorra, így míg megy a meló a nagy felületen, a sarokban simán lehet tolni egy egy COD meccset is. Nyilvánvalóan manapság ebben a kategóriában már nincs Low Blue Light nélkül kijelző, így esetünkben is megtalálható a funkció, ahogy a VESA Certified DisplayHDR True Black 400 minősítés is egy árulkodó adat a jó képminpség kapcsán. A 1.5 millió az 1-hez kontrasztarány kellően éles kontúrokat biztosít.

Az AOC AGON Pro AG276QZD2 a DCI-P3 színtér 99.1 százalékát, az Adobe RGB 98 százalékát, és az sRGB 138.4 százalékát fedi le, ami játékhoz egész egyszerűen bőven elég, de a nem a legmagasabb szintű nyomdai munkákon kívül irodai felhasználásra is nagyon magas értéket képvisel. Az SDR-ben 250 nites fényerő HDR-ben 450, míg HDR E/P-ben akár 1000 nit is lehet. Bár a 250 nit nem kiemelkedő adat, irodai felhasználásban elég lehet, főként az egyéb funkciókkal karöltve, mint a matt felület és az OLED technológia.

Az USB Type-C hiánya sokaknak fájó pont lehet

Az USB Type-C hiánya sokaknak fájó pont lehet


A nagy PPI-hez szokott szemnek talán az tűnhet fel, hogy 26,7 colon ez a felbontás közelről nézve már recéket eredményez, ami bár nem zavaró, de mindenképp megemlítendő - hozzátéve, hogy a versenytársaknál ebben a szegmensben ugyanez a jellemző. Aki viszont példának okáért egy 21-24 colos FullHD-ről tér át, annak nagy minőségi ugrás lesz, felfelé. A panel egyébként az alsó részt kivéve nem tartalmaz keretet, tehát a kijelzőt nem veszi körbe borítás, ami elképesztően szép látványt nyújt. Persze keret azért van, a tartalom nem ér ki a képernyő széléig.

A hátlapba épített joystick segítségével elérhető G-menu magyarul nem tud, és finoman szólva nem is egy kellemes látványt nyújtó menürendszer, de az AOC monitoroknál ez a megszokott szoftver, ráadásul alapvetően gamer monitor lévén egy kissé darkos hatást nyújt, mintha a Doom sötét pályáinak látványvilága költözött volna a menübe. Windowsosok nem feltétlenül fognak erre sokat járni, hiszen letölthető applikációval is állíthatók a lehetőségek, a Linux és macOS felhasználók azonban időről időre vissz kell térjenek majd ide.

Itt jegyzem meg, hogy szó szerint mindent a menüből lehet állítgatni, ami azt jelenti hogy a hangerő szabályozásához is menüpontokon keresztül jutunk el. Bár az is igaz, hogy ha valaki jót akar magának, akkor nem a beépített 2X5W teljesítményű recsegőkön szólaltatja meg a kontentet, mert azok csak azért vannak, hogy el lehessen mondani, beépítésre kerültek ezek is. Egy játék, vagy film abszolót nem hangzik jól rajta, zenét is csak korlátozottan érdemes vele hallgatni, konferencia és telefonbeszélgetésekre azonban teljesen alkalmas.

A 178 fokos betekintési szög mellé még forgatható, dönthető és a magasság is állítható

A 178 fokos betekintési szög mellé még forgatható, dönthető és a magasság is állítható


Csatlakozók tekintetében a hátlapon találunk két HDMI 2.0, két DisplayPort 1.4 portot, egy nagysebességű USB 3.2 (Gen 1) csatlakozót, valamint egy 3.5mm-es jack csatit. A monitor USB hubként is tud működni, ennek megfelelően két USB downstream is helyet kapott, ahogy a gyorstöltés is megoldott a ombilok vagy egyéb eszközök számára. A videojáték konzolok számára 2560x1440 pixel felbontás és 120Hz áll rendelkezésre, ami jobb mint amit a játékok nagyon nagy része képes egyáltalán elérni.

Feltétlenül említésre méltó még a beépített Wide Color Gamut technológia, ami többek között az elképesztő színekhez járul hozzá. Merthogy a kép tényleg lenyűgöző, az embert szinte beszippantja az élénk, kontrasztos és színekkel teli látvány. És lehet az egy játék, egy film, vagy épp egy prezentáció, lenyűgőzően fog festeni minden a képernyőn. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezt az AOC esetében már el is várjuk, az lenne furcsa ha nem ezt nyújtaná a gyártó.

Ha valaki este dolgozik, anak nagyon jól fo jönni az a funkció, ami a gamerek asztaláról egyébként nem is hiányozhat, ez pedig nem más mint a hátlapba épített RGB fény, ami többféle képpen is képes működni. Alkalmazkodhat a képernyő tartalmához, vagy épp a hangokhoz, de mi magunk is állítgathatjuk ahogy szeretnénk: beállíthatunk elképesztő szivárványos effektet, vagy csak lehet egy kis nyugis háttérvilágításunk.

Bár az AOC gamereknek szánja az AGON Pro AG276QZD2-t, sok irodában is nagyszerűen megállja a helyét

Bár az AOC gamereknek szánja az AGON Pro AG276QZD2-t, sok irodában is nagyszerűen megállja a helyét


Amit hiányoltam az eszközből, az például egy USB Type-C csatlakozó, aminek hiánya 2024 végén már érthetetlen. Persze lehet átalakítót bedugni és meg van oldva, de ha már telefonhoz való gyorstöltést beszerelnek, akkor az miért régi USB? Minden Type-C már manapság. A hangszórókat is lehetne sokkal jobb egységekre cserélni, ebben a formában szinte értelmetlen. Ezeken kívül azonban nem nagyon van mibe belekötni.

Az AOC AGON Pro AG276QZD2 monitort jó szívvel ajánljuk minden gamernek, akik ekkora méretben és ilyen felbontással keresnek egy még évekig megbízható kijelzőt, valamint azoknak az irodai és / vagy kreatív, multimédiás környezetben dolgozóknak, akik egy "kicsit" dizájnosabb, stílusos eszközt szeretnének az íróasztalon tudni az átlagos irodai kijelzők helyett.

A nagyjából 350 ezer forintos áron megvásárolható AOC AGON Pro AG276QZD2 monitorról bővebben a gyártó saját oldalán lehet olvasni.
 
  • Funkciók
    8
  • Ár/érték
    7
  • Hardver
    8
  • Használhatóság
    9

Megvételre ajánlott

80%
7 hozzászólás

Mordorer

4 hónapja, 1 hete és 1 napja

Na ez a monitor, ez tetszik! mosolygó smiley Jól néz ki, méretre is jó, talp is király, és árban sem horror.

válasz erre

CharlieFirpo

4 hónapja, 1 hete és 2 napja

Baromi jól néz ki, egyedi az a talp. Már csak Qi töltő kéne bele. mosolygó smiley

válasz erre

Fikarc

4 hónapja, 1 hete és 3 napja

De jó kis monitor! meglepett smiley Mondjuk a 4K jobb lett volna, de sebaj, majd hátha abból is jön jó áron...

válasz erre

petrovicsz

4 hónapja, 1 hete és 3 napja

Egyre jobb az AOC, pedig régen nem tartottam sokra..

válasz erre

TEchie

4 hónapja, 1 hete és 4 napja

Most akcióban van egyébként, 280 alatt meg lehet venni, ami különösen jó ár. Mondjuk ahol néztem, nem volt készleten, szóval így könnyű akciózni... röhögő smiley

válasz erre

Levi87

4 hónapja, 1 hete és 5 napja

Árban nekem kicsit húzós, de mondjuk az OLED nagyon megdobja.

válasz erre

Kisfaludy82

4 hónapja, 1 hete és 5 napja

Baromi jól néz ki! kacsintó smiley A 240 Hz meg nagyon nem gyenge! meglepett smiley

válasz erre