WiFi kisokos - Tippek, tanácsok a stabil kapcsolódáshoz

2015. május 18.
2.0371
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Figyelem! Ez a hír a régi androgeek rendszerből lett átmentve, ezért képek és szövegformázások hiányozhatnak belőle!
scrn profilja, adatai
scrn
Folyton hibaüzenetet dob a Facebook? Szaggat a YouTube lejátszás közben? A internet világnapja alkalmából több szakértő is segítséget nyújt az otthoni routerhez és kapcsolódáshoz.

Bár a wifi nem egyenlő az internettel, a két technológia napjainkra szinte teljesen összeforrt, hiszen senki sem szeret a szoba közepén kihúzott kábelen böngészni, egy tipikus táblagépről internetezni pedig eleve csak vezeték nélkül lehet, de a laptoposok és okostelefonosok is előszeretettel használják.

Persze csak akkor, ha az elvárt minőségben működik, és nem dobálja le folyamatosan használóját, mert az újracsatlakozás ikonjára kattintgatni cseppet sem szórakoztató.

Terelje külön a saját hullámait!

A legtöbb wifihálózat 2,4 gigahertzes frekvenciájú rádióhullámokat használ: az öné és a szomszédjáé is. Ezen belül tizenhárom csatornára lehet hangolni a lakást internettel lefedő eszközt, a routert. A beállítások között érdemes olyan csatornára állítani az eszközt, amit a legkevesebb szomszéd használ: ezt PC-n egyébként egy segédprogrammal, Androidon egy alkalmazással, iOS-en pedig az Aiport Utilityvel lehet megnézni.
Mivel egy zsúfoltabb utcában könnyen lehet, hogy mindegyik csatorna zsúfolt lesz, a gyártók kitalálták, hogy 5 gigahertzes sávban is lehessen wifizni. Ezt ma még nem támogatja minden eszköz, ezért olyan routert kell választani, amelyik a régi sávon kommunikáló eszközökkel is használható, amely ma már nem számít extrának. Minél kevésbé zavarja wifijét a többi szomszédos hálózat, annál stabilabban fog működni.

Kapcsoljon maximális sebességre!

Mindenki a lehető leggyorsabb wifire vágyik, hiszen egy lassú hálózaton szaggatnak a videók és csiga lassan lehet fájlokat másolni. A gyorsításhoz le kell cserélni a régi routert olyanra, amelyik támogatja a 802.11ac nevű szabványt ? ennek nevét kell keresni a termék leírásában, vagy legalább a kicsivel régebbi és lassabb 802.11n-t.

Magyarországon akár már fél gigabites otthoni internet is elérhető, míg a legolcsóbb wifis eszközök ennek csak a töredékével tudnak elboldogulni. Ha szupergyors internetjét ki akarja használni, érdemes szaküzletben érdeklődni arról, melyik wifiberendezés alkalmas erre. Az Extreme Digital szakértői például ezt a jutányos árú típust javasolják a leggyorsabb netkapcsolatokhoz.

Fedje le még a konyhát is!

Egy wifi akkor okozza a legnagyobb bosszúságot, ha nem fedi le az egész lakást, például a konyhában vagy az előszobában nem működik rendesen. Ha a fent már említett zavarelhárítási tippek sem segítenek, egy nagyobb tudású, jellemzően több antennás, nagyteljesítményű routert kell beszerezni. Egy teljes ház lefedésére ajánlott beruházni egy olyan csúcsmodellre, mint az Asus-é: ez a készülék több száz négyzetméteres otthont is lefed rádiójeleivel.

Ha ez nem fér bele a költségvetésbe, egyszerűen konnektorba dugható wifis hatótávnövelőkkel is lehet próbálkozni, de ezeket olyan távolságban kell elhelyezni, ahol a vétel még aránylag jó. Cserébe a konnektor néhány méteres körzetében megbízható wifijeleket bocsátanak ki.

Ezt tudja ma a legjobb wifi

Tudta, hogy egy jobb wifis útválasztón már USB-csatlakozók is vannak? Ezekhez külső merevlemezt vagy akár nyomtatót is csatlakoztathat, amelyek kapacitását innentől kezdve bármilyen otthoni vezeték nélküli eszközről elérheti. Egy ilyen modellel  a család összes tagja saját laptopján vagy táblagépén nézegetheti a filmeket, de nem ritka, hogy egy wifis útválasztó önmagában, számítógép nélkül képes Bittorrent-letöltésre is, így segít spórolni a villanyszámlán.
nincs még hozzászólás