Minden számítása bejött a Disneynek az Aladdin remake-kel, hiszen elképesztő összegeket kaszált be a mozis vetítések alkalmával, ennek sikere nyomán pedig nem kizárt, hogy folytatás is készül a műhöz.
Dan Lin producer a CBR-nek árulkodott, miszerint amikor az első filmet (azaz az idei feldolgozást) készítették, akkor az volt a céljuk, hogy a lehető legjobbat hozzák ki magukból, ám mivel látják, hogy mennyire imádja a közönség az alkotást (többször mentek el rá moziban, rengeteg pozitív levelet kapnak, stb.), úgy érzik, további történeteket is elmesélhetnének.
Nem kérdéses, hogy itt az Aladdin 2 újragondolására utalgat Lin, ami kapcsán megemlítette, hogy ugyanazt a formulát követnék, mint az első felvonás esetében, tehát nem képkockáról képkockára forgatnák újra a filmet. Összességében nem mondta ki, hogy valóban készülne az Aladdin 2, azonban próbálják kitalálni, milyen irányba mehetnének a franchise-zal a jövőben.