Az idén júniusban készült fotók azt sugallják, hogy az új filmben nemcsak egy fiatal Harrison Fordot láthatunk, de a régmúlt időkbe is kapunk betekintést. A The Daily Mail által közzétett új fotók az Indiana Jones 5 forgatásáról tovább erősítik az időutazásról szóló pletykákat.
A fotókon egy csapat római gladiátornak öltözött színész látható. Az egyik fotón a gladiátorok kardokkal, pajzsokkal és lándzsákkal láthatóak egy nagy evezős csónak előtt állva. Egy másik fotón a római színészek valóban az evezős csónakban vannak, amint éppen egy közeli folyóban eveznek. Végül egy további képen a katonák egy barikád mögött láthatók, amint karddal a levegőben előrefelé rohamoznak.
Fontos leszögezni azonban, hogy nem biztos, hogy ezekben a jelenetekben tényleg időutazás történik, hiszen benne van a pakliban, hogy főhőseink nem képzik majd ezen jelenetek részét, viszont miután már a harmadik felvonásban is találkozott Indiana Jones az utolsó kereszteslovaggal, így nem lenne meglepő egy ilyen vonal.