Bíróságon próbál szembeszegülni az amerikai megszorításokkal a Huawei

2019. május 30.
3.5181
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
OMA_Seriff profilja, adatai
OMA_Seriff
Várható volt, hogy nem hagyja annyiban az amerikai megszorító intézkedéseket a Huawei, így miközben Kína vélhetően nagyon súlyos és fájdalmas ellencsapásra készül, a gyártó állítólag bíróságra megy, hogy hivatalos úton is nekimenjen az USA kormányának.
 

A Huawei gyorsított eljárási kérelemmel nyújtotta be keresetét a texasi bíróságon arra hivatkozva, hogy teljesen alkotmányellenes, ami jelenleg történik, a cég egyik jogásza szerint ugyanis a kormányzat arra használja fel az emberek által a kezükbe adott hatalmat, hogy mondvacsinált, bizonyíték nélküli indokokkal ellehetetlenítsenek egy magánkézben lévő vállalatot, amihez hasonlóra ilyen nyíltan a történelemben még nem volt példa.

Glen Nager, a Huawei jogásza az eset kapcsán kiemelte, hogy több ponton is sértik az Egyesült Államok Alkotmányának alapelveit a velük szemben folytatott intézkedések, így ha valóban a hálózatok és a felhasználók biztonságát szeretnénk növelni ezzel az eljárással, akkor azt folytassák le jogszerűen, tisztességesen, valóban hatékony intézkedésekkel, és ne egy piaci szereplő bizonyítékok nélküli ellehetetlenítésével.
3 hozzászólás

Harder

6 éve, 7 hónapja és 8 napja

Ha esetleg nyernek, az óriási arculcsapás lesz az USA-nak.

válasz erre

technomancer

6 éve, 7 hónapja és 8 napja

Alakul a sztori. mosolygó smiley Nagyon kiváncsi vagyok az úgy végére...

válasz erre

TEchie

6 éve, 7 hónapja és 8 napja

Őszintén mondom, sok sikert nekik!

válasz erre