Június 12-én indítja el első két TROPICS műholdját az ügynökség, majd ezt követően további négyet fog még ebben az évben felküldeni, hogy a jövőben még pontosabb és frissebb adatokat kapjanak a kutatók a trópusi ciklonokról. A jelenlegi Föld körüli pályán keringő időjárási műholdak csupán négy-hat óránként térnek vissza egy-egy viharhoz, ami azt jelenti, hogy a kutatók ez idő alatt sok mindenről lemaradnak.
A jövőben azonban nem fognak ennyi mindenről lemaradni, ugyanis az új műholdak gyakoribb frissítéseket adnak majd a tudósoknak, kiegészítve a meglévő, alacsony Föld körüli pályán lévő időjárási műholdak által gyűjtött adatokat, ez lehetővé teszi a tudósok számára, hogy minden vihart az elejétől a végéig lássanak.
A hat műholdat párokban fogják elhelyezni kissé eltérő, alacsony földi pályán, és mindegyik közel 30 fokos szögben lesz az egyenlítő felett. Ez a felállás maximalizálja azt az időt, ameddig a műholdak áthaladnak a Föld azon része felett, ahol a legtöbb trópusi ciklon alakul ki.