A nálunk járt 6.000 mAh teljesítményű eszköz az egyik legjobb ár / érték arányú eszköz a mophie powerstation lineup-ban, ahol egyébként rengeteg típus található (van mini, Plus és még szorzóval ellátott verzió is), hiszen a tárolt energia már elegendő akár egy napra is két eszköz utánpótlása számára ha azt vesszük alapul hogy egy mobil 3.000 mAh akkumulátorral szerelt nagyjából.
A külső akkumulátorok működési elve roppant egyszerű: amikor konnektor közelében vagyunk, feltöltjük, ő pedig szépen tárolja a delejt, amit bármikor le tud magából adni a rádugott eszközök számára. Egy ilyen eszköznek nyilván akkor van értelme, ha méretéhez képest határozottan gyorsan és sok energiát tud eltárolni, majd azt relatíve gyorsan és érezhetően le is adni a rácsatlakoztatott eszközöknek, hiszen akkor vesszük igazán hasznát, ha valóban 100%-ra tud tölteni egy mobilt vagy tabletet.
Egy bemenet, két kimenet, abból az egyik priority charging funkcióval
Nos, a mophie powerstation megfelel a fenti követelményeknek, majdnem maradéktalanul. A tenyérnyi kütyü feltöltése a nagy akkumulátorhoz képest is gyorsan megy, ez a quick charge technológiának köszönhetően a 6.000 mAh teleppel rendelkező mophie-nál nagyjából 3 órát jelent. A csatlakozók száma egyébként nincs túlspilázva, van egy bemenetünk és két kimenetünk. Utóbbiak esetében sajnálatos tény hogy hiányzik az USB Type-C, mindkét csatlakozó hagyományos USB 2 kimenet, a jó hír azonban hogy egyidőben két készüléket is lehet tölteni, mindkettőt gyorstöltéssel.
Igaz, ezek viszonylag gyorsan pumpálják az energiát a rádugott eszközökbe, a 2.1A teljesítményű kimeneten mindig az optimális töltési energia megy a készülékek felé, ráadásul a két csatlakozó közül az egyik Priority+ Charging, tehát áramfelvétel közben is képes tölteni a csatlakoztatott eszközt. Ilyenkor először az eszköz felé megy tovább az energia (gyorstöltéssel!), maga a powerstation csak akkor kezdi el tölteni a saját telepét ha ezzel végzett - addig csak kisebb töltést kap a saját telepe. Bár a legújabb 3.0-ás Quick Charge még nincs beépítve, azonban az előző verzió igen, a legtöbb mobilnak, tabletnek pedig ez bőven elég.
Vékony, egyszerű dizájn alumínium borítással
Természetesen a mobileszközökön kívül minden más tölthető róla, aminek energiára van szüksége és van csatlakozási lehetőség: fényképezőgép, egér, a konzolkontrollere, hordozható hangszórók. Laptopot is képes táplálni energiával, viszont mivel ott óriási áramfelvételre van szükség, ez már több mint extrém lehetőség.
Az igényesen formázott készülékház alumínium borítást kapott, színben hasonló a Macbookok asztroszürke bevonatához. A tesztidő alatti két hétben nem karcolódott a felület, ami jó hír, azonban az igazsághoz hozzátartozik, hogy vigyáztunk is rá, nem érte semmi komolyabb külső behatás. A powerstation egyik oldalán kis ledek találhatók, mellette egy gombbal, ennek segítségével ellenőrizhetjük a telepben még lévő energiát és töltés közben azt is hogy mennyi delejt kapott már az akkumulátor.
Az eszköz feltöltése mehet természetesen a mellékelt usb kábel segítségével egy laptopról, számítógépről is, de a fali csatlakozóba dugva is. A gyártó ígérete szerint nagyjából 500 ciklusig teljes kapacitásra tölthetők a telepek, utána nagyjából 75%-ig le tud menni a tárolható energia. Ez igen jó aránynak számít egyébként, és ha emellé odatesszük, hogy két év garanciát is kapunk a mophie powerstation-re, akkor bizony megállapítható hogy ez egy kiváló készülék.
Szépen ívelt, lekerekített forma és kiváló minőség jellemzi a mophie powerstationt
Az egyetlen ami picit megingathatja a vásárlót, az az ár, a mophie powerstation ugyanis nem olcsó, nagyjából 20 ezer forintot kell fizetnünk érte (a cikk írásának idején egyébként akciósan olcsóbban is beszerezhető). A gyártó prémium termékként tekint rá saját kategóriájában, és meg kell vallani, az is. Nem csak a teljesítménye, hanem az anyaghasználat, a minőségi dizájn és kidolgozottság is arra predesztinálja a kis eszközt hogy mi is így tekintsünk rá.
Nem a legolcsóbb, viszont sokaknak meg fogja érni az árát.