Asus NX500J Teszt

2015. március 06.
1.2931
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Figyelem! Ez a hír a régi androgeek rendszerből lett átmentve, ezért képek és szövegformázások hiányozhatnak belőle!
scrn profilja, adatai
scrn
Az Asus Magyarország jóvoltából kaptuk meg tesztelésre a ZenBook sorozat egyik elit tagját az NX500-ast.

Amikor megérkezett hozzánk a gép a kicsomagolás után 32 perc elteltével is csak meredten néztem.

Nem rég még arról írtunk, hogy bemutatták eme prémium gépet, most pedig lehetőség nyílt rá, hogy teszteljük is. Már a dobozán is látszik, hogy nem egy mindennapi készülékről van szó. Nem hiába  felhajtás, hiszen az árcédula jóval 500 ezer forint felett van. A teszt írásakor pontosan 592,990 Forintért lehet a miénk. A kérdés csupán az, megéri? Nem lövöm le a poént, de a cikk alján választ adok rá!

Információ:

Az elsőre törékenynek tűnő Asus NX500 laptop belsejében erőteljes hardverrendszer lapul. A négymagos Intel Core i7 processzor nem ismer lehetetlent. A karcsú szerkezet ellenére a hűtési mechanizmus hatékonyan működik. A játékosok figyelmébe ajánljuk a dedikált Nvidia Geforce GTX 850M 2GB ?os videokártyát, amivel bármilyen küldetés sikeresen teljesíthető. Az Asus NX500 laptop igen komoly multimédiás képességekkel is rendelkezik, köszönhetően a 4K felbontásnak és a Bang & Olufsen hangtechnikának.



Körkörösen szálcsiszolt alumíniumfedél, szintén alumíniumból készített "unibody" dizájn, szuper masszivitás, mutatós ezüst szín ? egyszóval az NX500 nem csak ránézésre, de kézbe véve is egy roppant minőségi darab. A fizikát persze nem lehet meghazudtolni, így a 19-22 milliméteres vastagság messze van az UX-es Zenbookoknál megszokottól, ahogyan a 2,2 kilogrammos tömeg is. De persze ez senkit se fog érdekelni miután megtudja, hogy milyen specifikációt rejt a külső. És ami nagyon pozitív, hogy a gépen nincsenek rajta az ocsmány Intel és Nvidia matricák. Persze ez információközlés is, de idővel nagyon rondák tudnak lenni, főként ha lejönnek a burkolatról.



Specifikáció:



Processzor
Intel Core i7-4712HQ, 4 mag ? 2,3-3,3 GHz


Memória
2 x 4 GB DDR3L-1600 MHz


Kijelző
15,6"-os, 3840x2160 pixeles IPS érintőpanel (10 ujjas) fényes felülettel


Grafika
Intel HD Graphics 4600 ? integrált
NVIDIa GeForce GTX 850M ? különálló, szoftveres átkapcsolás


Hang
Realtek ALC668


Merevlemez/SSD
2 db SanDisk 128 GB SSD (RAID 0)


Optikai meghajtó
-


Kommunikáció
- Broadcom 802.11ac (IEEE 802.11ac)
- Ethernet (átalakítóval)
- Bluetooth 4.0


Interfészek
- 3 db USB 3.0,
- HDMI képkimenet,
- mini DisplayPort képkimenet
- audio ki- és bemenet,
- SD kártyaolvasó


Extrák
HD webkamera, billentyűzet-háttérvilágítás, Bang&Olufsen hangszórók


Akkumulátor
96 Wh-s belső


Méret
378 x 255 x 19-22 mm


Tömeg
2,20 kg


Operációs rendszer
Windows 8.1



Ahogy a fenti specifikáción is látszik a gép tökéletes választás munkára, szórakozásra egyaránt. Minden mai játék gond nélkül fut a gépen full grafikán. Hosszabb játszás után 4k-ban a gép kissé jobban melegszik, de közel sem annyira vészesen mint a konkurens gyártónál kapható modellek. (MacBook Pro). A Windows 8.1 is problémamentes, gyors és stabil, nem tapasztaltam semmiféle problémát.



A beépített dedikált NVIDIA GeForce GTX VGA és a négymagos processzor hűvösen tartása helyet igényel, és a hűtés sem két gramm, ahogy a táplálásért felelős akkumulátor sem, így érthető, ha hamar összejönnek a fent említett fizikai paraméterek anélkül, hogy a gépben lenne optikai meghajtó vagy éppen merevlemez ? helyette RAID 0-ban működtetett SSD-k dolgoznak elképesztő sebességgel. Nem lesz panasz rá, az biztos. A boot idő 3mp. (Nem alvásból, hanem bekapcsolásból!) Persze ennyi pénzért ez már elvárható, hiszen egy "olcsóbb" asztali gamer pc, is tud hasonlót.



Említést érdemel az ac-s Wi-Fi (vezetékes kapcsolat sajnos csak USB-s adapterrel lehetséges), a 4K felbontású kijelző érintőképességgel és a notebookoknál meglehetősen ritka, teljes sRGB és 99%-ot megközelítő Adobe RGB színtér-lefedettséggel. A kijelző borítása fényes ami azt jelenti, hogy nagyon szereti gyűjtögetni az ujjlenyomatot. Szerintem teljesen felesleges egy ilyen gépbe érintőképernyő, de hát gondolták az Asus-nál, hogy legyen benne minden. Jómagam nem tapogattam sokat, csak a teszt kedvéért. Egy Trasformer Padnál érthető, de egy ultrabooknál nem igazán. És halkan megjegyzem, ha az én gépem lenne és azt venném észre, hogy valaki a kijelzőt tapogatja, lehet reccsenne a csuklója.



A Thermal Throttling, ami a CPU túlmelegedését próbálja visszafogni az órajel, így a hőtermelés csökkentésével, és ennek következtében a magórajel gyakran 2 GHz alá is esik, ami alacsonyabb tehát, mint a Turbo nélküli alapórajel. Ennek a problémának a hátterében nyilvánvalóan a vékony építés és a kevés hely áll, de a zsanér mögé rejtett karcsú szellőző és a ventilátoros szellőzés elégtelensége is szerepet játszik benne. De valamit, valamiért alapon muszáj volt így megoldani.



Egyébként sok tesztet átnéztem a külföldi oldalakon és gyakran emelték ki a billentyűzetet negatívumként, amire most én is rátérnék. A billentyűzet káprázatos. Ilyen minőségi eszközön még soha nem gépeltem, pedig megfordult már pár gép nálunk. Annyira pontos, kényelmes és élvezetes rajta az írás, hogy az embernek könnybe lábad a szeme. Van neki háttérvilágítása is, ami nagyon hasznos, ha sötétben jön ránk az írhatnék, vagy épp kedvenc játékunkkal játszunk és keresni kell a W,A,S,D kombinációt. A billentyűzet is ezüst színben pompázik a feliratok pedig átlátszóak. Egyáltalán nem zavaró és tökéletesen látható. Épp annyira olvad egybe a gép többi részével amennyire kell.



A 96 Wh-s akkumulátor viszont nagyon jó üzemidőt biztosít, ha nem játszunk. Ekkor legfeljebb 9,5 órát érhetünk el, ami videózással 5 órára csökken , de teljes terhelés mellett is majdnem másfél óráig, egészen pontosan 99 percig szórakozhatunk. (World of Warcraft, Far Cry 4, Shadow of Mordor). A játékmentes, nagy számítást igénylő átlagos valós felhasználás során is nagyjából 5 órával érdemes kalkulálni.



Az Asus 3 év garanciát ad a gépre. A gép mellé kapunk egy kis táskát is, ami követi a gép dizájnját. Nagyon elegáns és vízálló borítással van ellátva, hogy esőben se keljen a pólónk, pulcsink alá rejteni eme szépséget. Az ára az egyetlen probléma, de ha reálisan nézzük akkor a gép a MacBook Próval van versenyben. Vagyis azaz nincs versenyben. Az almás gép igen csak elbújhat az NX500 mellett, továbbá almáék csak 1 év garanciát adnak a szintén 600 ezer forintos gépre. De hagyjuk is a valós tényeket. ^^

A gépet ezúton köszönjük az Asus Magyarországnak, hogy biztosította nekünk!
nincs még hozzászólás